Anna Zalewska

Lat 49, zamężna, dwie córki, mgr filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Poseł na Sejm RP VI i VII kadencji.

W czasie trwania VI kadencji Sejmu członek Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji ds. Unii Europejskiej, Podkomisji stałej do spraw ekonomiki edukacji i nauki, Podkomisji stałej ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej oraz Komisji Śledczej powołanej w celu zbadania okoliczności samobójstwa Barbary Blidy.

Od VII kadencji Sejmu jest członkiem Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Zdrowia. Działa również w stałych delegacjach parlamentarnych i grupach bilateralnych, m.in w Polsko-Czeskiej i Polsko-Ukraińskiej Grupie Parlamentarnej.

Jedna z najaktywniejszych posłanek na Dolnym Śląsku. Skutecznie zabiegająca o sprawy i ludzi. Wspiera prawnie i organizacyjnie protestujących przeciwko lokalizacjom elektrowni wiatrowych zbyt blisko siedlisk ludzkich, przeciwstawia się prywatyzacji szpitali (np. "Latawca" w Świdnicy), interweniuje w sprawie budowy obwodnic na terenie byłego województwa wałbrzyskiego oraz sprzeciwia się radykalnej likwidacji wielu placówek oświatowych w regionie.

W Jej biurach zapewniana jest stała pomoc prawna dla mieszkańców okręgu. 

 

 

  

 

•   strona główna  •  do góry  •  

design by TONER